Blog

 

nadruk na koszulce

Znakowanie odzieży to trend, który nigdy nie wyjdzie już z mody – stosują go nie tylko wielkie marki znanych producentów ubrań, ale także firmy, którzy widzą w nim świetny nośnik reklamy swoich usług. Zastanawiasz się, jak wygląda proces znakowania odzieży? Czy jest to skomplikowane rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

papier w drukarce

Wydruki cyfrowe bardzo często wyglądają inaczej niż na projekcie. Przeglądając grafikę na ekranie laptopa, smartfona lub tabletu i porównując ją z wydrukiem, można mieć wrażenie, że zastosowano zupełnie inne kolory. Tymczasem nie jest to błąd drukarni a bardzo częste zjawisko spowodowane różnicami pomiędzy paletą RGB i CMYK oraz ustawieniami monitora. Co zatem zrobić, aby kolory na ekranie lepiej odwzorowywały rzeczywisty wydruk?

drukowanie plakatu

Plakat uznawany jest za tradycyjną formę promocji, która współcześnie bywa skutecznie wypierana przez nowoczesne działania w sieci. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowe działania wykorzystujące reklamę papierową nie są skuteczne. Plakaty reklamowe, zwłaszcza te nieszablonowe, wciąż mają wiele zalet i są ważnym elementem w promowaniu konkretnych produktów. Od czego uzależniona jest cena ich wydruku?    

druk

Rozwój technologii, w tym druku, pozwala korzystać z wielu technik i metod nanoszenia nadruku na rozmaite powierzchnie. Różnią się one od siebie kosztami, czasem potrzebnym na cały proces, a także długotrwałością i wytrzymałością końcowego produktu. Inaczej też wygląda przygotowanie do procesu. Czym różnią się te dwie najbardziej popularne dziś techniki?

grawerowanie

Lasery to urządzenia, które obecnie są używane w bardzo wielu dziedzinach przemysłu czy usług. Jednym z ciekawych zastosowań, w jakich laser świetnie się sprawdza, jest grawerowanie. Dzięki bardzo dużej precyzyjności laserem można wykonywać różne, nawet dość skomplikowane wzory i to z niesamowitą wręcz powtarzalnością. Przybliżmy sobie dziś to, czym jest laser CO2 i na jakich podłożach można nim wykonywać grawer!

drukowanie etykiet

Etykiety na produkty powstają na folii lub papierze. Niekiedy możliwe jest również ich nadrukowanie bezpośrednio na konkretnym produkcie. Maja one kilka funkcji. Przede wszystkim pozwalają nam skutecznie identyfikować konkretne produkty, po drugie możemy dowiedzieć się więcej o ich zawartości. Ponadto są również skutecznie wykorzystywane w działaniach marketingowych. Mają one różny kształt, kolor i wykonane są na rozmaitych materiałach.

Drukowanie reklamy wielkoformatowej

Druk wielkoformatowy wymaga zastosowania unikatowych rozwiązań poligraficznych – nie można po prostu powiększyć obrazu, który został użyty w reklamie, do dowolnego zakresu wydruku. Nie zaleca się także konwersji istniejących reklam do formatu 1: 1.


Drukarnia - Agencja Reklamowa B&S Print s.c. | Goleniów, Żdżary 16A | Tel.: +48 91 407 31 65 | biuro@drukarniabsprint.pl 

Szukaj